Šišticovité plodenství habrovce sklízíme na začátku září. Pro krátkém přesušení vydrolíme malé oříšky, jichž je v 15 g asi 1000. Klíčivost bývá někdy jen 5 – 20 %. Dobré osivo však klíčí na 40 – 60 %. Vyčištěné osivo vysejeme ihned na záhony. Semena posbíraná po opad v říjnu stratifikujeme a vyséváme až v dubnu. Dbáme, aby výsevné záhony byly stále vlhké. Po 3 – 5 týdnech výsev vzejde a do podzimu narostou 1/0 semenáčky výšky 7 – 15 cm. Necháme je na místě, neboť část semen zpravidla přeléhá a sklízíme pak 2/0 vysoké 15 – 30 cm a 30 – 50 cm. Teprve po přeškolkování dostaneme 2/1 výšky 50 – 80 cm. Mladé rostliny musíme chránit před jarními mrazy.
Při nedostatku osiva můžeme roubovat v zimě ve skleníku na zakořeněné podnože Carpinus betulus. Méně jisté je roubování v ruce na podnože prostokořenné. Tyto roubovance vysázíme pak krátce před vyrašením na chráněné záhony.
Kultura: Rostlina se spokojí s každou středně těžkou, hlinitou půdou. Snáší však i půdy neobsahující vápník a polostín. Je zcela odolná a má menší nároky než habr.
Druhy: O. carpinifolia Scop., O. japonica Sarg., O. virginiana K. Koch.
Buďte první komentující