Semena se sklízejí v listopau, avšak kromě několika semenných stromů na Slovensku, mívají nepatrnou klíčivost. Dovezené osivo však klíčí také jen z 10 %. Hmotnost 1000 semen činí 50 g. Semena uskladníme při 8 – 10 °C, na jaře je namočíme na 3 dny do vody 30 – 32°C teplé, kterou podle potřeby vyměňujeme a pak je vysejeme naširoko na chráněné záhony nebo do studeného pařeniště. Sejeme hodně hustě. Výsev zasypeme 1,5 cm tlustou vrstvičkou půdy ze záhonu a zakryjeme proti vysychání. Záhony udržujeme po celý rok bezplevelné, neboť výsev vzejde až v příštím jaru. Získáme-li osivo všas na podzim, můžeme je buď vysévat ihned nebo stratifikovat a vysévat až na jaře, popřípadě na záhony v japanu. Zdá se však, že první uvedený způsob manipulace s osivem dává lepší výsledky.
Pokud jsou semenáčky na volných záhonech, chráníme je před prvními podzimními mrazíky a pak je dobře zazimujeme, aby netrpěly přes zimu mokrem nebo holomrazem. 1/0 dosáhnou výšky 15 – 30 cm a po přeškolkování na jaře 1/1 výšky 15 – 30 cm, 30 – 50 cm a některé i 50 – 80 cm. Jistější však je, když necháme semenáče 2 roky na semeništi a sklízíme pak 2/0 vysoké 15 – 30 cm i 50 – 80 cm. Ty se však ještě nehodí k zaškolkování v širokém sponu. Příliš řídký porost přepícháme ihned, jak semenáčky vyvinou první 2 listy a v příštím jaru je těsně před vyrašelním znovu přesadíme.
Hřížení je vhodné u kultivarů. Zakořeňují však jako magnólie zpravidla 2 roky. Pro původní druhy se rozmnožování hřížením nehodí, neboť z kříženců nenarostou tak vzrůstné rostliny jako ze semene.
Kultivary roubujeme v zimě ve skleníku na hrnkované, lehce narašené semenáče příslušného druhu. Roubovat můžeme buď na kozí nožku, přičemž dbáme na to, aby proti roubu bylo tažné očko, nebo roubujeme do boku. Roub musí mí terminální pupen. Místo roubování pečlivě zamažeme, popřípadě obložíme mechem. Ujímání roubů není nejlepší. Rozmnožování přikájením je rovněž možné. Nemáme-li nahrnkované podnože, nasázíme mladé semenáčky kolem mateční rostliny a necháme je nejdříve dobře zakořenit.
Pak je v knětnu až červnu sroubujeme. Roubovance odřízneme od matky až za 2 roky. Potom je necháme ještě jeden rok volně růst, než je přesadíme na určené místo.
Kultura: Liliovník se daří nejlépe v písčitohlinitých, hlubokých, vlhkých půdách. Přesazuje se na jaře, neboť poraněné kořeny přes zimu snadno zahnívají.
Druhy: L. chinense Sarg. a L. tulipifera L.
Buďte první komentující