Výsledky výsevů jsou u pěstitelů rozdílné. Příčina je v tom, že semeno bývá nestejně klíčivé nebo že se zaměňuje kultura venkovní arálie s pokojovou prodarou. Jarní výsev pod sklo je vhodný jen pro Fatsia japonica (syn A. japonica), kdežto arálie vyséváme již na podzim na stinné místo přímo na záhon. Při jarním výsevu se stává, že semeno přeléhá nebo nevyklíčí vůbec. Mladé semenáče musíme v první zimě chránit.
Rychleji dopěstujeme rostliny z kořenových řízků, které na podzim nařežeme. Naklademe je do písčité, humózní zeminy do truhlíků, které umístíme přes zimu ve skleníku, třeba jen pod parapet. Tam vytvoří adventivní pupeny, takže na jaře po přenesení do pařeniště vyraší kořeny i výhony. V pařeništi zůstanou do jara, kdy je rozsadíme. – 1/0 z kořenových řízků dosáhnou 7 – 15 cm, 15 – 30 cm i 30 – 50 cm, kdežto 1/0 semenáče jen 10 cm. Ještě rychleji získáme silné sazenice, když seřízneme mateční rostliny až k zemi a vyrašené odnože příštího jara zaškolkujeme. Pro polokeřovité A. hispida a A. nudicaule je to vůbec hlavní způsob rozmnožování. Hlavní druhy jsou schopné výsadby na stanoviště s jedním výhonem délky 60 cm. Dvakrát přesazované se dvěma i více výhony délky od 100 cm jsou již solitérní.
Hledané a ceněné pestrolisté variety roubujeme v březnu ve skleníku buď na kořenový krček semenáčů A. elata, nebo také jen na kořeny. Nahrnované podnože jsou výhodnější pro přesazování. Rouby bereme pokud možno jen s terminálním pupenem.
Kultura: Rostliny pěstujeme ve výživné, propustné, nepříliš lehké půdě. Daří se ve vlhké půdě na slunci. Snášejí však i stanoviště lehce zastíněné. Školkujeme je v dostatečně širokém sponu, přestože málo větví.
Druhy: A. chinensis L., A. elata Seem. a A. spinosa L.
Buďte první komentující